• Lāsma

TOP 3 Dizaina tendences 2019. gadā

Janvāris un Parīze pēdējos gados ir divas nešķiramas lietas. Maison & Objet ir viena no populārākajām izstādēm interjera dizaina cienītāju vidū un notiek 2 reizes gadā - janvāra beigās un septembra sākumā. Visbiežāk to apmeklēju tieši gada sākumā, lai smeltos jaunas idejas un uzzinātu tekošā gada tendences. Šī gada sākumā, apmeklējot izstādi, bija vairākas tendences, kas, manuprāt, īpaši izcēlās. Šis apskats vairāk balstīts tieši uz maniem personīgajiem novērojumiem un, iespējams, vairāk ievēroju to, kas man pašai arī personīgi simpatizē.


Zaļais ir jaunais melnais!

Savu topu sākšu ar krāsām, kas, manuprāt, bija visvairāk pārstāvētas, un galvenā no tām ir zaļā! Lai gan Pantone par 2019. gada krāsu nominējis koraļļu oranžo pēc maniem novērojumiem zaļā krāsa bija plašāk izmantota stendu noformējumos. Vienu brīdi pārņēma sajūta, lai kur nepavērtos visur apkārt ir zaļš, visdažadākie zaļā toņi sākot ar zilizaļu un beidzot ar tumšu piesātinātu zaļo.


Dažādi zaļās krāsas toņi apvienoti vienā interjerā.


Bieži zaļā krāsa bija redzama savienojumā ar maigi rozā toni, ko es varētu nosaukt kā otro aktuālāko krāsu šajā sezonā. Rozā iekarojis savu top statusu jau labu laiku, ne velti 2016. gadā tā arī bija Pantone top krāsa - Rose Quartz, manuprāt, tieši šis tonis bieži bija sastopams izstādes stendos. Saistība ar Millennial paaudzes lielo ietekmi, nosakot tendences, rozā ir pat piešķirts īpašs nosaukums Millennial Pink, arī šis rozā tonis ir maigs un man asociējas ar cukura vati un saldumiem.


Šo divu toņu savienojumu varētu ierindot pie tendences, kas izstādes ietvaros tika nosaukta Sweet - Salds.