• Lāsma

TOP 3 Dizaina tendences 2019. gadā

Janvāris un Parīze pēdējos gados ir divas nešķiramas lietas. Maison & Objet ir viena no populārākajām izstādēm interjera dizaina cienītāju vidū un notiek 2 reizes gadā - janvāra beigās un septembra sākumā. Visbiežāk to apmeklēju tieši gada sākumā, lai smeltos jaunas idejas un uzzinātu tekošā gada tendences. Šī gada sākumā, apmeklējot izstādi, bija vairākas tendences, kas, manuprāt, īpaši izcēlās. Šis apskats vairāk balstīts tieši uz maniem personīgajiem novērojumiem un, iespējams, vairāk ievēroju to, kas man pašai arī personīgi simpatizē.


Zaļais ir jaunais melnais!

Savu topu sākšu ar krāsām, kas, manuprāt, bija visvairāk pārstāvētas, un galvenā no tām ir zaļā! Lai gan Pantone par 2019. gada krāsu nominējis koraļļu oranžo pēc maniem novērojumiem zaļā krāsa bija plašāk izmantota stendu noformējumos. Vienu brīdi pārņēma sajūta, lai kur nepavērtos visur apkārt ir zaļš, visdažadākie zaļā toņi sākot ar zilizaļu un beidzot ar tumšu piesātinātu zaļo.


Dažādi zaļās krāsas toņi apvienoti vienā interjerā.


Bieži zaļā krāsa bija redzama savienojumā ar maigi rozā toni, ko es varētu nosaukt kā otro aktuālāko krāsu šajā sezonā. Rozā iekarojis savu top statusu jau labu laiku, ne velti 2016. gadā tā arī bija Pantone top krāsa - Rose Quartz, manuprāt, tieši šis tonis bieži bija sastopams izstādes stendos. Saistība ar Millennial paaudzes lielo ietekmi, nosakot tendences, rozā ir pat piešķirts īpašs nosaukums Millennial Pink, arī šis rozā tonis ir maigs un man asociējas ar cukura vati un saldumiem.


Šo divu toņu savienojumu varētu ierindot pie tendences, kas izstādes ietvaros tika nosaukta Sweet - Salds.Arī mūsu mājas aromātu piegādātāja True Grace stenda noformējums veidots, izmantojot zaļā un rozā kombināciju.

Kā ievērības cienīgu krāsu, noteikti, vēlētos pieminēt arī Maison Laru iemīļoto toni, kas rotā mūsu salona sienas - kobaltzilo, kas arī bija redzams ievērojamā skaitā stendu un bieži vien tika kombinēts ar augstāk minetajām krāsām - zaļo un rozā.


Zilais savienojumā ar zeltu izskatās īpaši karaliski.

Arī atpūtas zonā, kā dizainu veidojis modes nams Missoni, vērojams visu 3 krāsu savienojums.

Augu valsts!

Apmeklējot izstādi, brīžiem bija sajūta, ka atrodos botāniskajā dārzā, reti kurā stendā nebija kāda zaļā auga podā vai ziedu vāzē, citi stendi bija dekorēti ar ievērojama izmēra un daudzuma zaļo augu, radot iespaidu, ka atrodies džungļos. Pie sevis nodomāju, ka, iespējams, kādi no izstādes dalībniekiem, kuriem augi un ziedi nebija paredzēti stenda noformējumā, ieraugot šo visu, devās iegādāties arī ko savam stendam, lai neatpaliktu no pārējiem.


Oriģināls risinājums kā stenda noformējumā iekļaut augus.

Spilgti, pamanāmi un eksotiski. Noformējums, kas piesaista uzmanību.

Eleganti un gaumīgi, augi piešķir telpai īpašu noskaņu.

Augu motīvi arī figurēja pašu produktu dizainā un noformējumā - ziedu un lapu motīvi uz sienām, mēbelēm un traukiem u.c.


Mūsu porcelāna piegādātāja Vista Alegre grupas zīmols Bordallo Pinheiro.Eksotiski dzīvnieki un etniskais stils!

Zaļo augu un ziedu tendenci papildināja arī eksotisku dzīvnieku figūras un attēli, ar nelielu entniskā stila piesitienu.

Daba ienāk pilsētā!

Apkopojot visas trīs manis novērotās tendeces, gribētu tās visas apvienot zem viena saukļa "Daba ienāk pilsētā!". Visas tendences, ko pamanīju var būt vienotas zem šī saukļa, jo gan top krāsa - zaļā tiek vienmēr asociēta ar dabu, gan nepārprotami augu un ziedu motīvi, protams, arī punti, dzīvnieki un zemūdens valsts. Vispārējā tendence dzīvot zaļi ir ietekmējusi arī dizaina pasauli, pagaidām gan vairāk tikai ārējā veidolā, bet cerams nākotnē vairāk ietekmēs arī ražošanas standartus un izmantojamos materiālus.

115 views0 comments